Bemutatkozás

Kovács-Balogh Andrea

Kovács-Balogh Andrea vagyok,

a ,,von Yesbe" kennel tulajdonosa 2010 óta. 2003-ban, 15 évesen vizsgáztam először BH szinten saját kutyámmal, 2006-ban, a Magyar Ebtenyésztők Országos Egyesületének szervezésében lettem okleveles kutyakiképző. 2008-ban vizsgáztam először IPO3-as szinten első német juhászommal, aki egyben kennel alapító szukám is: Yesbe von Karthago. Ő egy világvezető munkakutya kennelből származó, német import szuka volt. 20 éve, 5 generáció óta őrzöm a vérét kennelemben. Egyetemi tanulmányaim alatt 2011-ben kiváló minősítéssel írtam szakdolgozatot a szolgálati kutyákról, (Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem) és 2020-ban a Német juhászkutya tenyésztéséről. (Neumann János Egyetem) Magyar színekben képviseltem hazánkat IGP világbajnokságon és értem el országos bajnoki címet nyomkövetésben. 2020-ban nemzetközi FCI munkakutya teljesítménybíró lettem. Rendszeresen szervezek kutyás rendezvényeket, bírálok munkakutya vizsgákon, versenyeken.

Jövőbeli munkásságommal szeretnék hozzájárulni a kutyázás népszerűsítéséhez, minél több mindenkivel megszerettetni ezt a csodálatos sportot, a kutyakiképzést- és ezt a csodálatos fajtát: a német juhászt! Célom a kiegyensúlyozott idegrendszerű, jó ösztönadottságú, munkára és családi kutyának egyaránt alkalmas, egészséges, és nem utolsó sorban megjelenésében is szép német juhászok tenyésztése. Nem a kutyázásból élek, hanem a kutyázásért. Nem a pénz motivál, a kutyázás számomra szívügy, életút.

Végzettségeim

Iskolák

  • Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem, Védelem-igazgatási szak 2009-2011 Végzés éve: 2011
    Szakdolgozatom témája: Mentő- És szolgálati kutyák a fegyveres erőknél és a katasztrófavédelemben, különös tekintettel a kereső-kutató tevékenységre
  • Neumann János Egyetem, Gazdasági és vidékfejlesztési agrármérnöki szak 2016-2020 Végzés éve 2020
    Szakdolgozatom témája: A Német Juhászkutya tenyésztése, különös tekintettel a szolgálati célra való szelektációra
  • Széchenyi István Egyetem Állattenyésztő mérnök Msc szak 2020 (1 év)

Okleveles kutyakiképző és kiképzésvezető

A Magyar Ebtenyésztők Országos Egyesülete (MEOE) által szervezett kutyakiképzői és kiképzésvezetői tanfolyamot 2006-ban és 2009-ben is elvégeztem.

Munkakutya teljesítménybíró

A MEOE által szervezett 2018-ban indult és 2019-ben véget ért tanfolyamon vettem részt, kitűnő (5) záróvizsga eredménnyel végeztem el. 2020-ban avattak FCI munkakutya teljesítménybíróvá, azóta rendszeresen bírálok vizsgákon és versenyeken az egész ország területén.

Élőállat-szállítás

2021-ben tanfolyamot végezve, hivatalos engedélyt szereztem élőállat-szállítására. Több 100.000 km-es vezetési tapasztalattal rendelkezem (Spanyolország, Anglia, Lettország, Nyugat-Európa)

Állatasszisztált terápiás foglalkozásvezető

Tanfolyam: 2024. február

„A képzés célja megismertetni az állatasszisztált foglalkozások elméleti, módszertani és gyakorlati hátterét.

Hogy a résztvevők elsajátítsák az állatok képzésének és foglalkozásokba történő bevonásának alapjait és lehetőségeit.

További cél olyan szakemberek képzése, akik hatékonyan tudják bevonni munkájukba a kutyákat és egyéb kisállatokat. A résztvevők ismerjék meg a terápiás kutya szerepét a Klienseknél feladathelyzetben, a csoport- illetve osztályközösség erősítésében, kohéziójában, a sajátos nevelési igényű gyermekek felzárkóztatásában/tehetséggondozásában és az inklúzív nevelés részeként. Tudjanak együtt, kooperálva dolgozni terápiás kutya – felvezető párossal. A tanfolyam résztvevői képessé váljanak a kutyás terápia hatékony alkalmazására. A képzés során a résztvevők megtanulják, hogyan lehet állatokat integrálni különböző célú terápiás foglalkozásokba, és hogyan dolgozhatnak együtt az állat felvezetőjével.

Az oktatási intézmény be tudja emelni az állatasszisztált foglalkozást, mint alternatív pedagógiai programot a szakmai protokolljába, így tudja intézménye repertoárját szélesíteni, ezáltal mind szakmai, mind pedig kollégái körében oktatási színvonalát emelni.
Az állatasszisztált foglalkozások főbb felhasználási területei között a képzés során kifejezett figyelmet fordítunk:
- speciális nevelési igényű gyerekek fejlesztése; (korai fejlesztés, tanulásban akadályozottak, értelmileg akadályozottak, autizmussal élők, logopédiai tagozat, halmozottan sérültek)
- terápiás állat használata a konfliktuskezelésben;
- terápiás állat használata a tanórán.”

Spirituális Felnőttképzési Tanúsítvány

  • Inga 2024
  • Angyal I. Élet az angyalokkal 2023
    Tudatosság. A véletlen nem létezik.